15 yaşındaki Irmak, Karlsruhe Müzik Üniversitesi’ne kabul edildi

HomeYaşam Haberleri

15 yaşındaki Irmak, Karlsruhe Müzik Üniversitesi’ne kabul edildi

my-portfolio

Müzik eğitimine 4 yaşında başlayan YÜSEM Müzik Akademisi Piyano Kısmı Öğrencisi Irmak Özzengin, birinci yarış derecesini 9 yaşında kazandı ...

Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
Çeyrek altın kaç TL? 22 Şubat 2021 aktüel altın kuru fiyatları
Blackpink, BM’nin iklim yüzü olacak

Müzik eğitimine 4 yaşında başlayan YÜSEM Müzik Akademisi Piyano Kısmı Öğrencisi Irmak Özzengin, birinci yarış derecesini 9 yaşında kazandı. Belçika, Lüksemburg, Sırbistan, İtalya üzere dünyanın farklı ülkelerinde katıldığı müsabakalardan bugüne kadar 12 müzik mükafatı kazanan genç yetenek, son 2 yıl içerisinde katıldığı tüm piyano ve beste yarışlarından da birincilik mükafatı alarak ayrıldı.

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye’deki kız çocuklarına muvaffakiyetleri ile ilham vermeleri için seçilen 6 kızdan biri olan ve birçok toplumsal sorumluluk projesinde istekli olarak yer aldı. Son olarak Irmak Özzengin, dünyanın çeşitli ülkelerinden genç yeteneklerin müracaat yaptığı Almanya Karlsruhe Müzik Üniversitesi’nin kabul imtihanları sonrası piyano kısmı öğrencisi olmaya hak kazandı.

SAĞLAM MAKSATLARLA MÜZİK SEYAHATİNE DEVAM

Almanca lisan yeterliliği bulunan ve önümüzdeki aylarda haftanın bir günü Almanya’da eğitim alacak olan Özzengin, “Başarımın devamlılığını, kazandığım her ödül ve muvaffakiyet sonrasında kendime yeni ve güç maksatlar seçmeme bağlıyorum. Son aldığım 5 birincilik mükafatını de 15 yaşında Almanya’da üniversiteye kabul edilmeyi de bu gayeler ile elde ettim. Bundan sonraki amacım de kendime hudutlar koymadan memleketler arası seviyede yeni muvaffakiyetler elde etmek ve müzik alanında emin adımlarla ilerlemek. Müziğe olan büyük tutkum her vakit devam edecek” dedi.

Kızının muvaffakiyetleri ile gurur yaşadıklarını lisana getiren baba İhtilal Özzengin, “Nehir, azmi ve ailesinden aldığı güçle yoluna emin adımlarla devam ediyor. Desteklendiği takdirde ülkesini her alanda daha da uygun temsil etme fırsatı yakalayacaktır” diye konuştu.

Irmak Özzengin’in bugüne kadar kazandığı 12 müzik ve muvaffakiyet mükafatı şöyle:

-Sırbistan’da düzenlenen Milletlerarası Sanja Pavlovic Piyano Yarışı 1.’lik Mükafatı

-Lüksemburg’da düzenlenen Memleketler arası Artistes En Herbe Müzik Beste Yarışı’nda 1.’lik Mükafatı

-İtalya’da düzenlenen Milletlerarası Cortemilia Piyano Müsabakası’nda 1.’lik Mükafatı

-İtalya’da düzenlenen Memleketler arası Nicola Di Stefano Piyano Müsabakası’nda 1.’lik Mükafatı

-Türkiye’de düzenlenen 26.Halıcı Ulusal Beste Müsabakası 1.’lik Mükafatı

-Elele Yılın En Başarılı Bayanı Ödülleri’nde hoş sanatlar alanında halk oylaması sonucunda Türkiye’de Yılın En Başarılı Genç Kızı 1.’lik Mükafatı

-Belçika’da düzenlenen Memleketler arası Cesar Frank Piyano Müsabakası’nda 2.’lik Mükafatı

-İtalya’da düzenlenen Milletlerarası Ischia Piyano Yarışı’nda 2.’lik Mükafatı

-Uluslararası Mozart Akademi Piyano Yarışı’nda 2.’lik ve 3.’lük Mükafatı

-2018 yılında Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı ve Ntv Yayın Kuruluşu tarafından Ege’nin Başarılı Beş Bayanından biri olarak seçildi.

-2019 yılında İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından Memleketler arası İz Bırakan Bayanlar Doruğu’na muvaffakiyetleri ile seçilen beş bayandan biri olarak ödül aldı.

Lady Gaga’nın köpek bakıcısına silahlı taarruz anı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: