ABD’de 4. dalga korkusu

HomeDünyadan Haberleri

ABD’de 4. dalga korkusu

my-portfolio

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezi (CDC) Yöneticisi Tabip Rochelle Walensky, Covid-19'a dair değerli bir açıklamada bulundu.Dr. Walensky ...

Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
Tokyo Olimpiyatları Komitesi’nin idare heyetine 12 bayan üye katıldı
SON DAKİKA HABERİ: ABD, Cemal Kaşıkçı raporunu yayımladı: Yakalanması ve öldürülmesi talimatını Prens Selman verdi

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezi (CDC) Yöneticisi Tabip Rochelle Walensky, Covid-19’a dair değerli bir açıklamada bulundu.

Dr. Walensky, ABD için dördüncü dalga riskinin bulunduğunu savundu. Ülkede günlük yeni hadise düzeyinin 70 bin civarında seyrettiğini belirten Walensky bu sayıların yüksek olduğunu tabir etti.

Ayrıyeten ülkede günlük mevt sayıları hala 2 binin üzerinde. Dr. Walensky, “Lütfen beni dikkatle dinleyin. Mutasyon varyantları yayılıyor. Şimdiye kadar elde ettiğimiz bütün kazanımları kaybetmenin eşiğindeyiz. Bu mutasyonlar hem insanlarımız hem de gelişimimiz için gerçek tehlike oluşturuyor” dedi.

Covid-19’un birden fazla mutasyonu bulunuyor. Şimdiye kadar en tehlikeli mutasyonlar İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da tespit edildi.

CDC’nin varsayımlarına nazaran bulaş oranı yüksek olan B117 varyasyonu (diğer ismiyle İngilitere mutasyonu) ABD’de mart ayında ana salgın haline gelebilir. İngiltere mutasyonunun en büyük ayırıcı özelliği Covid-19’un daha bulaşıcı hale gelmesi.

Süratli yayılan yeni cins nedeniyle ülkede dördüncü corona virüs dalgası yaşanacağından tasa ediliyor.

ABD’de Covid-19 hadise sayıları 29 milyonu aştı, can kaybı ise 527 binin üzerine çıktı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: