AK Partili Özkan: HDP’yi tabela partisi yapacağız

HomeTürkiye Haberleri

AK Partili Özkan: HDP’yi tabela partisi yapacağız

my-portfolio

AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkan, 'HDP hem siyasi hem de hukuken kapanacaktır' kelamlarına ...

Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca: Kontrollü olarak olağanlaşma devri fiilen başladı (Bilim Heyeti Toplantısı)
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)

AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Özkan, ‘HDP hem siyasi hem de hukuken kapanacaktır’ kelamlarına yönelik tenkitlere karşılık verdi.

“Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta, yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur” diyen Özkan, şunları kaydetti:

“Bu manada AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar her daim ulusal iradenin hakimiyeti ve vatandaşlarımızın iradesinin, ‘hakimiyet, kayıtsız, koşulsuz milletindir’ anlayışıyla, tam manasıyla parlamentoda temsili anlayışını gerektirmiş ve bu çerçevede siyaset yapmıştır.

Biz inşallah, milletimizin rahatsızlığını da bilerek, HDP’ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın HDP’den rahatsızlığını da bilerek, çalışmalarımızı yapıyoruz, 2023’te HDP’yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz. Ve Türk siyasi tarihinde Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, kardeşlik hukukumuza kasteden, terörle ortasına çizgi çekemeyen bu siyasi partiyi, siyaset tarihinin tozlu raflarına göndereceğiz.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: