Almanya denetimli açılışa karar verdi

HomeDünyadan Haberleri

Almanya denetimli açılışa karar verdi

my-portfolio

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve 16 eyaletin başbakanlarıyla bugün görüntü konferans sistemiyle gerçekleştirdiği ve 10 saat süren korona ...

İran’da 4 kişi “isyan çıkarmak” suçlamasıyla idam edildi
Yunan basınından Doğu Akdeniz savı: Mısır, Türkiye ile muahedeye açık kapı bıraktı
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve 16 eyaletin başbakanlarıyla bugün görüntü konferans sistemiyle gerçekleştirdiği ve 10 saat süren korona doruğunda kısıtlamaların kademeli ve denetimli bir halde gerçekleşeceğini yahut kısıtlamaların sertleştirileceği kararlaştırıldı.

Doruğun akabinde açıklamada bulunan Başbakan Angela Merkel, 2021 baharının 2020 baharından daha hoş olacağını belirterek, ‘Artık elimizde aşımız ve test yapma imkanlarımızın yanı sıra deneyimli sıhhat takımımız bulunuyor. Avrupa ülkelerine göre Almanya olarak düzgün durumdayız. Almanya ikinci dalga salgını daima birlikte çaba ederek atlattık. Üçüncü dalgayı da daima birlikte eyalet başbakanlarıyla aldığımız kararları uygulamaya koyarak başaracağız. Salgın sayılarının yükselmesi halinde tekrar kısıtlamaya gidilecek’ dedi.
Yeni alınan kararlar bağlamında

– İki aileden 5 kişi bir ortaya gelebilecek. Bulaşma katsayısının 35’e indiği bölgelerde 10 kişi bir ortaya gelebilecek.

– Aile tabipleri Nisan ayının başından itibaren aşı yapabilecekler

– Süratli testler 7 Mart’tan itibaren fiyatsız verilecek

– Mart ayının sonunda tabiplerde aşı yapılma fırsatı sunulacak

– Konuttan çalışma sistemi Nisan ayının birinci haftasına kadar devam edecek

– Hijyen kurallarına dikkat edilerek Kitapevleri, bahçecilik materyali satan dükkanlar, sürücü okulları üzere işletmelere müsaade

– 100 bin nüfuslu bir kentte haftalık yeni hadise sayısı 100 olursa randevulu bir formda müzelere, hayvanat bahçeleri ve mezarlıklar ziyaret edilebilecek. Bu sayı 50’nin altına inerse spor tesislerinde birlikte spor yapmaya müsaade verilecek. Mağazalar yine açılacak.
Belirtilen sayılar sabit kalırsa lokantaların bahçeleri açılabilecek.

Almanya’da Corona virüs olaylarının yüksek seyretmesi üzerine 16 Aralık 2020’de temel gereksinimlerin karşılanmasını sağlayan marketler, eczaneler, bankalar, akaryakıt istasyonları üzere işletmeler dışındaki tüm dükkanların kapatılması kararlaştırılmıştı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: