Bursa’da açılan halı alanlara etraf vilayetlerden ağır ilgi: Gelsek yer var mı?

HomeTürkiye Haberleri

Bursa’da açılan halı alanlara etraf vilayetlerden ağır ilgi: Gelsek yer var mı?

my-portfolio

Marmara’nın 'orta risk'li tek ili Bursa’daki halı sahalara etraf vilayetlerden ilgi büyük. Denetimli olağanlaşma sürecinin başlamasıyla kafe ve ...

Corona virüs bu köyü teğet geçti
Kayseri’de yakılmış bin adet cep telefonu bulundu
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)

Marmara’nın ‘orta risk’li tek ili Bursa’daki halı sahalara etraf vilayetlerden ilgi büyük.

Denetimli olağanlaşma sürecinin başlamasıyla kafe ve restoranlar açılırken, uzun müddettir kapalı olan halı alanlar da bulundukları kentlerin risk durumuna nazaran faaliyetlerine başladı.

Türkiye genelinde açıklanan risk haritasında ‘orta riskli’ vilayetler ortasında yer alan Bursa’da da sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri ortasında halı alanlar açıldı.

Marmara Bölgesi’nin tek orta riskli ili olan Bursa’daki halı alanlara, Balıkesir, Kütahya, Bilecik ile Yalova’dan talep gelmeye başladı.

‘ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLERDEN TALEP GELİYOR’

Bursa Halı Saha ve Spor Tesisleri İşletmecileri Derneği Lideri Yüksel Bulut, “Halı alanları açtıkları için devlet büyüklerimize teşekkür ederiz. Bizi büyük bir mağduriyetten kurtardılar. 2 Mart’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının akabinde açıldık. Gündüzleri maç yaptırmaya başladık. Bilhassa öğrencilerden talep geliyor. En azından ekmek teknemiz açık, çorbamız kaynıyor. Marmara Bölgesi’nde halı alanları açılan tek vilayet olmamız sebebiyle İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’dan arayan arkadaşlarımız var. Önemli talep alıyoruz. Telefonla arayıp, ‘Gelsek yer var mı, halı saha müsait mi?’ diye soranlar var. Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: