HomeTürkiye HaberleriDünyadan Haberleri

Dojo 4 Doge ne demek, manası nedir? (Elon Musk, yeniden Twitter paylaşımıyla gündemde)

my-portfolio

Son periyotlarda bilhassa kripto para piyasası açısından sık sık gündeme gelen Elon Musk, toplumsal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı Dojo 4 ...

SON DAKİKA HABERİ: ABD, Cemal Kaşıkçı raporunu yayımladı: Yakalanması ve öldürülmesi talimatını Prens Selman verdi
Nijerya’da kaçırılan kız öğrencilerden 279’u kurtarıldı
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)

Son periyotlarda bilhassa kripto para piyasası açısından sık sık gündeme gelen Elon Musk, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı Dojo 4 Doge paylaşımı ile tekrar gündeme geldi.

Paylaşımın akabinde bilhassa kripto para piyasısyla ilgilenen şahıslar, Dojo 4 Doge ne demek? Dojo 4 Doge türkçesi nedir? üzere sorulara yanıt aradı.

DOJO 4 DOGEe NE DEMEK?

Tesla CEO’su Elon Musk 22 Şubat’ta “Dojo 4 Doge” tweetini attı. Dojo ayrıyeten bir dojo ve Spor salonunu söz eder, fakat birebir vakitte Tesla’nın büsbütün otonom sürüşünü sağlayan 4D yapay zeka sistemini tabir eder. Dojo bilindiği üzere muhteşem bilgisayar olarak geçmektedir. Elon Musk atmış olduğu Dojo 4 Doge tweetinden birinci çıkan mana dogecoin mining (madenciliği) için üst seviye bilgisayar kullanacak. “Dojo” sözü Japon dövüş sanatları için bir okul yahut eğitim tesisidir. Elon Musk’ın bahsettiği dojo da bilgisayarlar için bir tıp eğitim okulu.

HYPERNOMINALIZATION NE DEMEK?

Hypernormalisation, İngiliz direktör Adam Curtis’in 2016 üretimi BBC belgeselidir. Hükümetler, finansörler ve teknolojik ütopyacıların 1970’lerden beri karmaşık “gerçek dünya” dan vazgeçtiklerini ve şirketler tarafından yönetilen, siyasetçiler tarafından desteklenen daha kolay bir “sahte dünya” inşa ettiklerini anlatır. Sinema 16 Ekim 2016’da BBC iPlayer’da gösterime girdi.

Hypernominalization söz manası ise hipernormalleşme manasına geliyor. Lakin attığı tweette bu kelimeyi hangi bağlamda kullandığı anlaşılmıyor.

BİTCOİN’DE YÜKSELİŞ DEVAM EDER Mİ?

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: