Emily in Paris’in rüşvetle Altın Küre adaylığı aldığı sav edildi

HomeSanat Haberleri

Emily in Paris’in rüşvetle Altın Küre adaylığı aldığı sav edildi

my-portfolio

78. Altın Küre Mükafatları, evvelki gece online olarak gerçekleştirilen bir merasimle sahiplerini buldu. 2021 Altın Küre Ödülleri’nde ...

Türk Sineması 71. Berlin Sinema Şenliği’nde tanıtılacak
Armatür dalında amaç 10 milyar dolar ihracat
Bilim Heyeti Toplantısı ne vakit yapılacak?

78. Altın Küre Mükafatları, evvelki gece online olarak gerçekleştirilen bir merasimle sahiplerini buldu. 2021 Altın Küre Ödülleri’nde tartışmalı bir halde ‘En Düzgün Güldürü dizisi’ adayı olan Netflix yapımı Emily in Paris ile ilgili şaşırtan iddialar gündemde.

ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ’Nİ KAZANANLARIN TAM LİSTESİ

Webtekno’nun haberine nazaran, Los Angeles Times tarafından Altın Küre Mükafatları’nin gerisindeki örgüt olan Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association-HFPA) ile ilgili olarak yapılan bir araştırma, Emily in Paris’in şaşırtan Altın Küre Mükafatları adaylığının gerisindeki ‘olayları’ ortaya çıkardı.

ALTIN KÜRE TAKIMINA ÖZEL AĞIRLAMA

Habere nazaran, toplamda 87 üyesi bulunan HFPA’nın 30 üyesi, Emily in Paris’in setini ziyaret etmek için Paris’e kalabalık bir ziyaret gerçekleştirdi ve tabir yerindeyse ‘krallar gibi’ ağırlandı. Los Angeles Times’ın bu haberinden sonra Emily in Paris’in kısmen de olsa rüşvet ile Altın Küre Mükafatı adaylığı aldığı konuşulmaya başlandı.

Kelam konusu savların ortaya atılmasının akabinde medya, yaşananlara münasebet olarak HPFA’daki çeşitlilik yoksunluğunu gösterdi. Örgüte bağlı 87 gazeteci, sadece Altın Küre Mükafatları sayesinde geçtiğimiz yıl 27,4 milyon dolarlık bir gelir oluşturdu ve bu gelirin büyük bir kısmı gazeteciler ortasında bölüşüldü.

‘KÜRE’NİN İTİBARI SARSILDI

Dahası örgüt üyeleri, sırf internet sitelerine makale yazmak ve çeşitli heyetlerde misyon almak için de hiç de azımsanmayacak fiyatlar alıyorlar. Özcesi ABD medyasına nazaran HPFA’nın para ile manipüle edilebilir, çeşitlilikten mahrum bir küme gazeteciden oluşuyor olması, Altın Küre Ödülleri’nin itibarına önemli biçimde olumsuz tesir yaratmış durumda.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: