Japonya alevlere teslim: 106 hektar alan kül oldu

HomeGaleri Haberleri

Japonya alevlere teslim: 106 hektar alan kül oldu

my-portfolio

Japonya'da Tochigi eyaletinde bulunan ormanlık alanda 21 Şubat'ta çıkan yangın söndürülemiyor. Eyalet idaresi tarafından yapılan ...

Golf yıldızı Paige Spiranac’ın her paylaşımı servet pahasında
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)

Japonya’da Tochigi eyaletinde bulunan ormanlık alanda 21 Şubat’ta çıkan yangın söndürülemiyor.

Eyalet idaresi tarafından yapılan açıklamada, Ashikaga’daki orman yangınını söndürme çalışmalarına komşu eyaletlerden gelen itfaiye takımlarının ve Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nin (SDF) havadan ve karadan takviye verdiği bildirildi.

Yangında şu ana kadar en az 106 hektarlık alanın kül olduğu kaydedilirken, Ashikaga’da 305 haneye tahliye uyarısı yapıldığı belirtildi.

Toplamda 3 farklı bölgede tahliye merkezleri kurulurken, bu sabah lokal saat 09.00 prestijiyle 7 haneden 12 kişinin inançlı bölgelere tahliye edildiği söz edildi.

Eyalet yetkilileri, yangının yerleşim yerlerine sıçrama riskinin sürdüğü konusunda vatandaşları uyarırken, bir haftadır süren yangında ölen ya da yaralananın olmadığı bildirdi.

NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Japonya’nın Tochigi eyaletinde bulunan ormanlık alanda çıkan yangın, 21 Şubat günü bölgede yürüyüş yapan bir kişinin ihbarı üzerine fark edildiği belirtilmişti.

Bölgedeki çok kuru hava söndürme çalışmalarını güçleştirirken, yangının kesin nedeninin şimdi tespit edilemediği söz edildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: