Kastamonu’da yeni corona tedbiri: Riskli vilayetlerden gelenler karantinaya alınacak

HomeTürkiye Haberleri

Kastamonu’da yeni corona tedbiri: Riskli vilayetlerden gelenler karantinaya alınacak

my-portfolio

''Orta riskli'' vilayetler kümesindeki Kastamonu'da Vilayet Hıfzıssıhha Heyeti tarafından alınan karara nazaran, Vilayet Emniyet Müdürlüğü ile ...

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca: Kontrollü olarak olağanlaşma devri fiilen başladı (Bilim Heyeti Toplantısı)
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
SON DAKİKA HABERİ: AK Parti İstanbul Vilayet Lideri adayı Osman Nuri Kabaktepe

”Orta riskli” vilayetler kümesindeki Kastamonu’da Vilayet Hıfzıssıhha Heyeti tarafından alınan karara nazaran, Vilayet Emniyet Müdürlüğü ile Vilayet Jandarma Komutanlığınca vilayet merkezine girişlerde denetim noktaları oluşturulması kararlaştırıldı.

Bu denetim noktalarında olağanlaşma süreci kapsamında ”yüksek” ve ”çok yüksek” risk kümesinde yer alan ilerden gelen, beden ısıları 38 derece ve üzerinde olanlar Kastamonu Valiliğince belirlenen yurtlara alınacak ve testlerinin negatif çıkmasının akabinde belirttikleri adreste 10 günlük mecburî izolasyona tabi tutulacak.

Ayrıyeten ateşi olağan olan ve kentte ikamet etmeyenler de belirtecekleri adreste 10 gün zarurî izolasyonda kalacak. İzolasyonda bulunanların takibi ise kolluk kuvvetleri ile iş birliği içinde muhtarlar vasıtasıyla yapılacak.

”Yüksek” ve ”çok yüksek” risk kümesinde bulunan vilayetlerden eğitim ve turizm gayesiyle Kastamonu’ya gelenler ya da ticari ve ziraî faaliyet yürüten şirketlerin temsilcileri ile kamu vazifesini yürütenler, mecburî karantina kapsamı dışında tutulacak.

Covid-19 testi müspet çıkan olaylar ile yakın temaslı düşünülen bireylere de takip mühletleri içinde semptomların gelişip gelişmediğine bakılmaksızın zarurî olarak filyasyon takımlarınca test yapılacak.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: