Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca: Kontrollü olarak olağanlaşma devri fiilen başladı (Bilim Heyeti Toplantısı)

HomeTürkiye Haberleri

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca: Kontrollü olarak olağanlaşma devri fiilen başladı (Bilim Heyeti Toplantısı)

my-portfolio

Son dakika haberi! Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları; Salgının denetiminde yeni bir etaba geçtik. Önlemlere ...

Kılıçdaroğlu’dan İnsan Hakları Aksiyon Planı açıklaması
İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yangın paniği
Sinop’ta 6 günde 41 konuta girdi: Tam 200 şahsa corona virüs bulaştırdı

Son dakika haberi! Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından satır başları;

Salgının denetiminde yeni bir etaba geçtik. Önlemlere uymakta hassasiyetimizi sürdürmeliyiz. Virüs hayatımızdan çıkmış degil.

Yüksek hadise sayıları hala tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu türlü bir periyotta denetimsiz atılan her adımın bizi iki adım geriye götüreceği unutulmamalı.

7 günlük olay görülme sıklığını vilayet bazında yayınlamaya haftalık olarak devam edeceğiz. Risk haritası da 15 günde bir yayınlanacak.

Datalar hafta sonu paylaşılacak, önlemler 15 gün ortalarla hafta başında uygulamaya geçecektir.

Yüksek olay sayılarımız hala hayatımızı olağan akışına kavuşturma umudumuzun önünde bir tehdit oluşturmaya devam etmektedir.

Aşılama programının hastane yükümüzün sabit seyri, hastalığın şiddetinin azalması konusunda hissedilir tesiri olduğunu memnuniyetle izliyoruz.

Aşı temin sürecine paralel olarak vatandaşlarımızın aşılanmaları programlı biçimde devam edecektir. Aşı stratejimiz ve tercihlerimizle global seviyede süreci en başarılı halde yürüten ülkeler ortasındayız.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: