Sinop’ta 6 günde 41 konuta girdi: Tam 200 şahsa corona virüs bulaştırdı

HomeTürkiye Haberleri

Sinop’ta 6 günde 41 konuta girdi: Tam 200 şahsa corona virüs bulaştırdı

my-portfolio

Sinop'ta hasta bayanı konutunda konuk eden köylülere virüs bulaştı. Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde misyon yapan Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa hayatımızı ortaya koyuyoruz
Corona virüs gölgesinde otomobil tanıtımları (Audi’den elektrikli sedan)
Halı alanlar ne vakit, hangi kentlerde açılacak? (Kontrollü olağanlaşma kararları)

Sinop’ta hasta bayanı konutunda konuk eden köylülere virüs bulaştı.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde misyon yapan Uzm. Dr. Ömer Küçükdemirci, eşinin vefatının akabinde köylülerin konutunda konuk ettiği bayanın yeni tip corona virüs testinin müspet çıktığını, akabinde köyde 200’e yakın kişinin hastalığa yakalandığını belirtti.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Konseyi sorumlusu da olan Küçükdemirci, yaptığı açıklamada, Covid-19‘a karşı verilen çabanın yalnızca sağlıkçılar tarafından gösterilen çabayla muvaffakiyete ulaşamayacağını söyledi.

Türkiye’nin süreci başından itibaren düzgün yönettiğini, bu sayede daha can sıkıcı tablolarla karşı karşıya kalınmadığını vurgulayan Küçükdemirci, “Ancak süreç devam ediyor, insanlarda rehavet olmasını mutlaka istemiyoruz” dedi.

Virüsün genç-yaşlı ayrımı yapmadan pek çok insanı hayattan kopardığına dikkati çeken Küçükdemirci, Covid-19’dan korunmanın en uygun yolunun hastalığa yakalanmamak olduğunu lisana getirdi.

”REHAVET OLSUN İSTEMİYORUZ”

Küçükdemirci, salgın sürecinde dikkatsizlik ve güzel niyet münasebetiyle vakit zaman güç günler yaşandığını belirterek şöyle devam etti:

“Örneğin Sinop’un bir köyünde bir teyzemizin eşi merhum oluyor. Çocukları İstanbul’dan cenazeye geliyor. Cenaze oluyor, helvalar yenilerek çocukları geri dönüyor. Sonra köyde birtakım komşuları, kocası yeni öldü diye teyzemizi konutunda ağırlamaya başlıyor. Bir müddet sonra ateşi çıkan teyze hasta diye bu sefer köydeki herkes birer gece kendisi konuk etmeye başlıyor. Test sonucu müspet olduğu anlaşılan teyzemiz 6 günde köyünde 41 haneye girip çıkmış. Teyzemiz nedeniyle o köyde 200’e yakın müspet olayımız olmuştu. Maalesef kayıplar oldu, can sıkıcı hadiseler yaşandı.”

İnsanların bu periyotta toplumsal arayı koruyarak sağlıkçılara en büyük yardımı yapabileceklerini işaret eden Küçükdemirci, “İnsanlarımız çok sıcakkanlı ve düzgün niyetli. Yardımlaşmayı çok seviyoruz fakat şu periyot büyüklerimizin, çocuklarımızın ve kendimizin düzgünlüğü için birbirimizden uzak durmamız gereken vakitler. Yani bu süreç bitmedi, hala devam ediyor. İnsanlarda rehavet olsun istemiyoruz katiyen zira biz bu işin içindeyiz. Gördük, yaşadık, ölen hastalarımız oldu. Kurtulan lakin merdiven, yokuş çıkarken nefes nefese kalan hastalarımız var” diye konuştu.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: